Petarda Mineralu

FK Župa - FK Mineral

Vrlo brzo je zaboravljen poraz od FK Ozrena iz Petrova koji uopšte nije uticao na dobru formu i dobru igru naših igrača. Ovog vikenda FK Župa je u stilu Bajerna deklasirala FK Mineral iz Teslića sa visokih 5-0.

Izvještaj sa utakmice:

Za FK Župa nastupili su: Terzić, Mihajlović Đ. ( od 59.minuta Kovačević), Damjanić, Nartey Jasper, Devušić, Radić, Petković (od 69.minuta Ostojić), Mihajlović N. Trivić, Owosu (od 59. minuta Smiljanić), Došlov

FK Mineral Teslić je nastupio u sljedećem sastavu: Božić, Goranović, Botić (od 46.minuta Kovačević), Pavlović N., Petrović, Čović (od 60. minuta Pavlović V.), Golub, Đukić, Vuković, Tomić (od 75. minuta Marković), Popović

Već u 14. minuti Owosu George je pokazao da će ovo da bude lagana utakmica za domaću ekipu postigavši gol za 1-0.

Nakon gola Župa je nastavila sa napadima te je Petković u dva navrata zatresao prečku a u 29. minutu prelijepim golom kaznio gostujućeg golmana za 2-0

Napadi su se redali a tako i prilike, te nakon nekoliko promašenih zicera na red je došao i najbolji strijelac FK Župe za ovu sezonu a drugi u ukupom poretku II lige, Bojan Radić, koji je u 61. minutu pogodio za 3-0, međutim sve zasluge za ovaj gol pripadaju najboljem pojedincu utakmice kapitenu Željki Triviću koji je asistirao u stilu najvećih svjetskih fudbalskih umjetnika.

U 72. minutu, nedugo nakon trećeg gola, poslije jedne dobre akcije po lijevoj strani i mini solo prodora, Došlov je preciznim udarcem pogodio gol za 4-0.

I pred sam kraj meča, Radić je snažnim udarcem sa 20ak metara ponovo pogodio za konačnih 5-0. Imali su naši igrači još šansi ali na kraju je ostalo 5-0.

Sledeću utakmicu igramo u subotu u 16:00 časova u Kozarskoj Dubici protiv ekipe Borca te se nadamo novim bodovima, a sudeći po dosada pruženom, za očekivati su. Bodovi iz Dubice bi nas dodatno približili sredini tabele.

Ostali rezultati 20.og kola su: Liješće – Modriča 0-0, BSK – Borac Šamac 1-2, Jedinstvo – Ozren 2-0, Ljubić – Borac 1-0, Mladost – Sloga Doboj 0-0, Omarska – Laktaši 1-1