FK Župa – FK Sloga Doboj 3-1

fk-zupa-fk-sloga

Fudbaleri FK Župa iz Milosavaca danas je na svom stadionu savladala konkurenta u borbi za sredinu tabele, ekipu Sloge iz Doboja rezultatom 3-1.

Iako su gosti poveli poslije loše reakcije domaće odbrane i još lošije našeg golmana koji je odbio loptu te napravio lagan posao za Lukića koji je pogodio za 1-0, naši fudbaleri su se brzo vratili i potvrdili da su danas bili dosta kvalitetniji rival.

Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja u prvom poluvremenu fudbalera Župe da izjednače, na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju od 1-0

No odmah nakon što je počelo drugo poluvrijeme, Gudalo je samo 5 minuta nakon što je ušao, postigao fantastičan pogodak za 1-1 i najavio da ćemo u drugom poluvremenu gledati skroz drugačiju priču.

Igrači Sloge se nisu slagali sa primljenim golom i nadmoći domaćina te su zaigrali malo grublji fudbal zbog čega je i naš fudbaler Kovačević završio na hirurgiji poslije grubog starta gostujućeg igrača.

Ali kazna je vrlo brzo uslijedila te je Radić u 75. minutu pogodio za 2-1 i totalni preokret, a Devušić, koji je danas bio i najbolji pojedinac na utakmici, iz penala pogodio za 3-1 u 86. minutu i to je bio konačan rezultat.

Ovom pobjedom FK Župa je, računajući i bodove koji će biti dodijeljeni iz prethodne utakmice protiv Borca iz Dubice, skočila na 8. mjesto te ima isti broj bodova kao i Laktaši koji su na 6.mjestu i Borac iz Dubice na 7.mjestu.

Izvještaj sa utakmice:

Za FK Župa nastupili su: Terzić, Mihajlović Đ., Damjanić, Nartey Jasper, Devušić, Radić, Petković, Trivić, Owosu, Došlov (od 46.minuta Kovačević) i Smiljanić (od 46. minuta Gudalo)

FK Sloga Doboj je nastupio u sljedećem sastavu: Milkanović, Janković, Vuković, Stanišić, Mujčić, Ristić, Bećarević, Lukić, Filipović (od 79. minuta Šućur), Gavrić i Jupić (od 54.minuta Jovičić)

Ostali rezultati 22.og kola su: Liješće – Borac Š. 1-4, Modriča – Ozren 2-1, BSK – Mineral 3-0, Jedinstvo – Borac K.D. 2-0, Ljubić – Laktaši 1-1 i Mladost – Omarska 1-3

Sledeću utakmicu FK Župa igra u Laktašima, derbi kola, protiv ekipe Laktaši u subotu sa početkom u 16:30 časova.