FK Biseri odnijeli bod iz Milosavaca, FK Župa – FK Biseri 1-1

Dario Vrančić postiže gol za Župu za 1-0

Fudbaleri Župe odigrali su danas neriješeno sa ekipom FK Bisera iz Lišnje te su tako podijelili bodove u borbi za vrh tabele. Iako je FK Župa imala bodove u rukama, jedna nesmotrena akcija koštala nas je 2 veoma važna boda u borbi za prvaka LSP lige.

Naš tim danas je u igru ušao sa pomalo oslabljenim timom, što zbog povreda što zbog odsustva igrača zbog radnih obaveza a na drugoj strani imali smo do sada najozbiljnijeg protivnika. Međutim, i pored toga, naš tim je bio bolji rival na terenu ali danas nam je nedostajalo i malo sreće.

Prvo poluvrijeme završeno je 0-0, obe ekipe imale su nekoliko sjajnih prilika za postizanje gola, ali golmani su bili na nivou. Pogotovo današnji golman FK Župe, Milan Marković koji se fantastično snašao u novoj ulozi.

Igrao se 59. minut kada je Mikača bio brži od odbrambenih igrača i golmana FK Bisera te došao do lopte ali potom je srušen u kaznenom prostoru što je bio očigledan prekršaj za sve na tribinama ali i za sudiju Stojčića. Dario Vrančić je bio siguran sa bijele tačke za vođstvo Župe od 1-0.

U nastavku su naši igrači pokušavali da svoju bolju igru krunišu još jednim golom ali sreća je nedostajala. Najizglednije šanse imali su Ćejić i Mihajlović ali nisu bili dovoljno precizni.

Kazna je došla 13. minuta kasnije, kada je odbijenu loptu i nepažnju naših igrača iskoristio Džinić Jasmin te prebacio nemoćnog Markovića za konačnih 1-1.

Sljedeću utakmicu FK Župa igra u nedelju, 25. Septembra, sa početkom u 16:00h protiv ekipe Bratstvo.

FK Župa želi od sveg srca da se zahvali današnjim sudijama Stojčiću, Smiljaniću i Nataši Vrhovac, delegatu Milenku Petroviću i kompletnoj sudijskoj organizaciji našeg saveza jer su shvatajući tešku finansijsku situaciju u našem klubu današnju utakmicu sudili na bez da su naplatili troškove. Zaista su ovim gestom pokazali dobrotu i nesebičnost. Hvala im još jednom.

Isto tako, željeli bi da se zahvalimo gospodinu Miloradu Mili Triviću, koji je za naše igrače i sudije poslije utakmice obezbjedio bogatu večeru.

Izvještaj:

FK Župa: Marković, Todorić, Mihajlović, Bosančić, Vrančić, Bojić M., Vrhovac, Ćejić, Babić, Vukomanović, Mikača. Trener: Dane Guduraš

FK Biseri: Zubrić, Halilić M., Zukančić, Brđanin, Lugonja, Halilić K., Džinić J., Modić, Džinić H., Karić, Džinić A. Trener: Džinić Šaćir.